Kanayan ortak yaramız, İSLAM!
RÜSTEM DAGKAN

RÜSTEM DAGKAN

  • Instagram

Kanayan ortak yaramız, İSLAM!

04 Nisan 2019 - 09:43 - Güncelleme: 06 Nisan 2019 - 13:42

   بسم الله الرحمن الرحيم 

Kanayan ortak yaramız İslam şuurundan uzaklaşan bir gençlik. Nereye gidiyor sonumuz? Efendimizin etrafında onca genç toplanırken, biz neden gençlerimizi çağımızın hastalıklarına kaptırıp her geçen gün tek tek kaybediyoruz.?  Aslında hepsinin cevabı ortada. Kuran dan uzak bir nesil kuran-i okumayan bir nesil.

Peki bütün bunları bilirken mahşer yerinde Efendimiz(sav), bizden şikayetçi olduğu vakit (Furkan süresi. 33) biz ne şekilde onun yüzüne bakacağız. O sav. Demiyor mu "ben ümmetimin çokluğu ile övüneceğim”

Bu kadar çok hata da onu ne şekilde temsil edeceğiz. Geceden başlayıp Sabahlara kadar nefsinin istediklerini yapan bir genç neden sabah namazı kılmayıp yatıyor girdiği ortamda namaz kılması neden onu – oo hoca. Denecek kadar küçük gösteriyor! baksanıza bu kabul edilecek bir şey mi İslam kime geldi bu nasıl bir zihniyet mahşerde huzuru ilahide o büyük hâkime ne şeklide cevap vereceğiz nereye bu gidiş demenin vakti geçti artık hiç düşünmüyor musunuz diyen bir kitap elimizde neden anlamak istemiyoruz?  Halbuki “biz onu anlamanız için kolaylaştırdık” diyor o kitabı neden bir defa okumuyoruz? Hayatımıza geçirmek çok mu zor? Halbuki bu hayat onun için yaratılmadı mı?
 
Bu şuurda olmayan bir genç yarının babası olabilir mi? Annesi olabilir mi? Boşanmalar ne derecede farkın da misiniz, gelin kardeşlerim artık bu kanayan yara tuz değil merhem sürelim. Kendi kendimizi kandırmayalım. Hak yolunda hakka, hak ile gidelim. Çağa ayak uydurmak zorunda değiliz. Bunu unutmayın…. Biz burada kaybediyoruz, aman Canım ben mi kurtaracağım  demekle kaybediyoruz. Eğer öyle olsaydı İslam, sadece efendimiz Hz. MUHAMMED MUSTAFA SAV. İle başlamadı mı o zaman gelin musap bin umeyr gibi İslam’ı kuşanıp yolumuzu belli etme vakti aslında yol belli yürüyüşümüzü düzeltme vakti. Sizi ALLAH’A emanet ediyorum. Selam aleyküm.