NEREYE BU GİDİŞفَاَيْنَ تَذْهَبُونَۜ
RÜSTEM DAGKAN

RÜSTEM DAGKAN

  • Instagram

NEREYE BU GİDİŞفَاَيْنَ تَذْهَبُونَۜ

17 Nisan 2019 - 16:10 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 12:11

بسم الله الرحمن الرحيم                 
                      

لا تقربوا الزنا    manzarası o kadar güzel olan pencereler varken bizler neden sürekli çöl seraplarına dalıp gidiyoruz? 


Helal ve meşru olan onca yol varken biz neden çıkmaz sokaklara giriyoruz?  Halbuki Rabbimizin bize vaat ettiği rehber olan kuran yok mu? Bize Aşkı orda en güzel şekilde tarif etmiyor mu? Öyleyse çöllerde serap misali gayri meşru aşkların peşinde ne denli yoruyoruz! Rabbimiz baştaki ayette olmak üzere bize en güzel uyarıyı yapmıyor mu zinaya yaklaşmayın demiyor mu? Peki biz neden aşkı kendimize kalkan yapıp gayri meşru zinalara yöneliyoruz ahlak ve aile kültüründen uzaklaşıp kendi neslimizi heba ediyoruz?

 Kalpler ancak ALLAHI zikretmekle mutmain olur ayeti nerde kaldı... Allah'ı anmayan bir kalbin aşkı ne denli samimî ve içten olabilir ki.... öyleyse faydadan çok zarar veren bir aşk bittiğinde bize neden çok acı veriyor ki biz aynı acıyı ALLAH a itaatte gösteriyor muyuz göstermiyorsak sebebi ne ?

İMAN mı yok halbuki her lafta elhamdulillah müslümanız demesini biliyoruz o zaman hanı müslümanlık nerde kaldı o iman? Kaçırılan bir namaz için aynı hassasiyet gösteriliyor mu halbuki allah böyle yaptığımızda bizi çok kötü bir tabirde ifade ediyor gördün mü nefsinin heva ve hevesini kendine ilah edinenleri onalar hayvanlar gibi hatta daha aşağılıktirlar. Rabbimizin bize böyle bir atıfta bulunması bizi biten bir ilişki kadar uzuyor mu peki bizi yusuf gibi zindanlara götürecek gerçek AŞK varken ve elimizde de kuran varken biz hala neyin muhasebesini yapıyoruz ki...

Allaha emanet selam aleyküm 

YORUMLAR

  • 0 Yorum